Jak wygląda współpraca z architektem wnętrz?

Architekt wnętrz to osoba, która wykonuje projekty pomieszczeń w naszych mieszkaniach i domach. W ostatnich latach współpraca z architektem wnętrz cieszy się coraz większym powodzeniem. Jesteście zainteresowani zaprojektowaniem Waszej kuchni, łazienki czy salonu przez architekta wnętrz? A może chcecie tylko skonsultować ze specjalistą Wasze pomysły? Zobaczcie, jak wygląda współpraca z architektem wnętrz. 

Pierwszy kontakt i formalności 

Wszystko zaczyna się od pierwszego kontaktu i wzajemnego poznania się. Pierwszy kontakt to doskonała okazja do sprawdzenia Waszych potrzeb i tego, czy rzeczywiście architekt wnętrz jest w stanie im zaradzić. Jeśli ta ocena jest pozytywna i obu stronom odpowiadają warunki współpracy to można przejść do drugiego kroku.

Czas na ankietę i inspiracje 

Odpowiedzi na kluczowe pytania pomogą nam lepiej trafić w Twój gust. Nie musisz się obawiać, że projekty, które potem otrzymasz będą nietrafione. Zapytamy Cię na tym etapie o wnętrza, które Ci się podobają, a także o to, czego na pewno chcesz unikać. Dokładnie sprawdzimy potrzeby nie tylko Twoje, ale też Twojej rodziny czy współlokatorów. Podpytujemy również o styl całego mieszkania, jeśli projektujemy tylko 1 pomieszczenie. Im dokładniej uzupełnisz ankietę, tym większa szansa na sprawny przebieg całej współpracy i obustronne zadowolenie na koniec. 

Po trzecie – propozycje rzutów

To etap, w trakcie którego otrzymujesz już konkretne propozycje rzutów dla Twoich pomieszczeń. Rzuty te pokazują z góry w jaki sposób może być zaprojektowane Twoje wnętrze. To kluczowy etap, w którym zapoznajesz się z różnymi propozycjami i możesz zadawać wszelkie pytania z tym związane. Układ funkcjonalny jest najważniejszy, dlatego przedstawiamy kilka koncepcji rzutów. Po zapoznaniu się z projektami – przechodzimy do kroku czwartego. 

Wizualizacja wybranej koncepcji

Wybrana koncepcja z punktu trzeciego zamieniana jest na pełny widok 3D wnętrza. 

Dzięki temu będzie Ci zdecydowanie łatwiej uzmysłowić sobie, jak Twoje pomieszczenie (na przykład kuchnia czy łazienka) będzie wyglądać po wykonaniu remontu i wszystkich wykończeń.

Ewentualne poprawki

Na tym etapie dopasowujemy wszystkie szczegóły. Możesz zgłaszać uwagi dotyczące poszczególnych elementów pomieszczenia. Zależy mi bowiem, żebyś na tym etapie był już 100% zadowolony z otrzymanych propozycji.

Na koniec – projekt wykonawczy

Ostatni etap naszej współpracy to przesłanie gotowego projektu wykonawczego. W zależności od wybranego pakietu może on zawierać wyłącznie same rzuty i wizualizacje, jak również gotową listę zakupów wraz z orientacyjnymi cenami oraz szczegółowe rzuty branżowe dotyczące elektryki, oświetlenia i przyłączy wodno-kanalizacyjnych.

Na sam koniec warto podkreślić, że na każdym etapie współpracy możesz zadawać pytania i zgłaszać wszelkie wątpliwości. Dzięki partnerskiemu podejściu wspólnie jesteśmy w stanie wypracować najlepsze dla Ciebie rozwiązanie. Jeśli jesteś zainteresowany współpracą w takiej formie – zachęcam Cię do kontaktu drogą mailową lub telefoniczną. Czekamy na Twój pierwszy krok! 

string(3) "abc"