Jak urządzić salon z otwartą kuchnią? [inspiracje]

Salon z otwartą kuchnią to bardzo popularne ostatnimi czasy rozwiązanie. W zdecydowanej większości projektowanych teraz mieszkań i domów te pomieszczenia są ze sobą połączone. Daje to naprawdę spore możliwości pod względem zaprojektowania obu tych wnętrz. Zapraszamy do lektury tego artykułu, w którym pokażemy przykłady ciekawie zaprojektowanych salonów z otwartą kuchnią. Dowiecie się również, jakich błędów unikać, a także Ile kosztuje zaprojektowanie i urządzenie tych pomieszczeń.

Urządzając salon z otwartą kuchnią warto pamiętać o tym, żeby część kuchenna była oddzielona od pozostałej części pomieszczenia. Pozwoli to nam zakamuflować bałagan, który w kuchni jak wszyscy wiemy tworzy się wyjątkowo szybko. Jeśli nie lubimy, gdy ktoś patrzy nam na ręce podczas gotowania to również takie rozwiązanie będzie miało niewątpliwe zalety. Oddzielenie części dziennej pokoju od kuchni może być zrobione chociażby przy wykorzystaniu wyspy. Ta jednak nie sprawdzi się w przypadku najmniejszych pomieszczeń. Wtedy warto dorobić część blatu, która będzie imitować tego typu wyspę.

Nie lada wyzwaniem w przypadku projektowania tego typu pomieszczeń jak również fakt, że kuchnia znajdująca się przy pokoju ma przeważnie stosunkowo niewielkie rozmiary. Trzeba mieć zatem na uwadze to, że może być ciężko zmieścić tam wszystko, co przyjdzie nam na myśl. 

Przykłady? Proszę bardzo! Niejednokrotnie będziemy zmuszeni do ograniczenia się do węższej zmywarki o szerokości 45 cm. Podobnie sytuacja wygląda ustawienie osobnej zamrażarki czy szerokiej dwudrzwiowej lodówki. Tu również warto rozważyć wszelkie za i przeciw i podjąć świadomą decyzję dotyczącą tego, co rzeczywiście jest nam w kuchni potrzebne. 

Poniżej prezentujemy przykłady projektowanych przez nas salonów z otwartą kuchnią.

string(3) "abc"