Jak urządzić mieszkanie od dewelopera?

Myślisz o zakupie mieszkania od dewelopera? A może kupiłeś właśnie nowe mieszkanie i zastanawiasz się, jak je urządzić? Jeśli na jedno z tych dwóch pytań odpowiedziałeś twierdząco to zachęcam Cię do lektury tego artykułu, w którym zwrócimy uwagę na kilka wcale nieoczywistych elementów dotyczących urządzania mieszkania kupionego na rynku pierwotnym. 

Po pierwsze – dowiedz się w jakim stanie deweloper oddaje Ci mieszkanie

To bardzo ważne, żebyś wiedział kiedy i co będziesz mieć do dyspozycji. Przeważnie decydując się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego będziesz odpowiedzialny za wykończenie wnętrz, czyli np. ułożenie podłóg, malowanie ścian, oświetlenie, itp. Z kolei stolarka okienna i drzwiowa jest już najczęściej wybrana i rzadko kiedy mamy wybór koloru czy rodzaju okien czy drzwi zewnętrznych. Możesz jednak zorientować się w tym temacie, bo może okazać się, że na Twoim dopiero co powstającym osiedlu pewne modyfikacje będą dopuszczalne.

Po drugie – sprawdź podłączenia instalacji wodnej czy elektrycznej

Z doświadczenia możemy powiedzieć, że liczba punktów elektrycznych czy umiejscowienie wodnych wymaga przeważnie drobnych przeróbek. Wynika to z tego, że deweloperzy projektują podstawowe minimum, które każdy z nas musi dopasować do swoich potrzeb. Warto mieć tutaj konkretny projekt naszych wnętrz, żeby pod tym kątem dopasować wszystkie instalacje. Pomyśl, gdzie chciałbyś mieć źródła zasilania w swoich pomieszczeniach (teraz lub w przyszłości). Unikniesz tym samym ciągnięcia długich przedłużaczy, które nie wyglądają ładnie w nowoczesnych wnętrzach, a także kosztownych przeróbek. 

Po trzecie – poszukaj inspiracji

Tu zdecydowanie polecamy media społecznościowe (grupy na Facebooku, wyszukiwarkę na Pintereście) czy po prostu wyszukiwarkę Google, Z pewnością znajdziemy tam wiele inspiracji, które być może będzie dało się wykorzystać do naszego wnętrza. 

Po czwarte – zaprojektuj wnętrza, a najlepiej – zleć to zadanie profesjonaliście

Kiedy masz już informacje ze wszystkich powyższych punktów – czas na stworzenie dokładnego projektu wszystkich wnętrz. W naszej ocenie warto oddać ten proces w ręce profesjonalistów, którzy na podstawie naszych inspiracji będą w stanie stworzyć funkcjonalne projekty dokładnie dopasowane do naszych potrzeb. Inwestycja rzędu kilku tysięcy złotych zapewni nam wygodę korzystania z naszego nowego mieszkania na długie lata. Koszt ten stanowi często zaledwie ok. 1% wartości całego mieszkania. 

Po piąte – znajdź ekipę remontową

Ten punkt umieściliśmy na naszej liście jako piąty, jednak warto mieć świadomość, że terminy u dobrych fachowców są bardzo długie, więc sprawdź za wczasu, ile będziesz czekał w Twojej okolicy na dobrą ekipę remontową. Nie zdziw się, gdy czas oczekiwania dojdzie nawet do roku! 

Po szóste – zamów materiały i zaplanuj dokładnie prace remontowe 

Ten punkt wykonuj we współpracy z wybraną wcześniej ekipą remontową. Zapytaj ich jakie dokładnie materiały kupić i co będzie potrzebne w pierwszej kolejności. Dobrzy fachowcy z pewnością przedstawią konkretną listę niezbędnych do pracy materiałów. Pamiętaj, żeby nie oszczędzać na materiałach, ale wybierać rozsądnie i z głową – porównując ceny tych samych produktów w różnych sklepach stacjonarnych czy internetowych. 

string(3) "abc"